Aktuality

Kontakt

Adresa Domu s peč. službou
Černíkova 965
Bojkovice
Tel.: 572 625 118

Vítejte na webu Sociálních služeb Města Bojkovice, p.o.

Sociální služby Města Bojkovice zajišťují terénní pečovatelskou službu v Bojkovicích a přilehlých obcích a dále v domech s pečovatelskou službou - DPS Černíkova 965,  DPS Tovární 1020 v Bojkovicích (kde pronajímají byty ve vlastnictví města). Bytové jednotky jsou variabilní. Jsou situovány na různé světové strany, s balkonem i bez balkonu. Součástí každého bytu je koupelna a WC. Jediným vybavením bytu je kuchyňská linka se sporákem nebo vařičem. Měsíční platby za byty se odvíjí od nájemní plochy jednotlivých bytů.

V současné době je nájemné stanoveno na 43,46 Kč/m2 . Do celkové platby se promítne nájem za vybavení bytu, zálohy na vytápění, zálohy na teplou a studenou vodu, částka za používání výtahu, za úklid a osvětlení společných prostor, apod. Průměrná platba za bydlení se dle výměry bytu pohybuje bez záloh na elektřinu od 2700,- do 5700,- Kč. Dům pečovatelskou službou je zařízení s dekretovanými byty, které si klienti vybavují svým osobním zařízením. Jde o byty v domě zvláštního určení, jehož uspořádání umožňuje soustředit pečovatelskou službu do jednoho místa. Dům s pečovatelskou službou je určen pro občany, kteří službu potřebují, avšak jsou schopni samostatně bydlet (je zde tudíž předpoklad, že ji klienti budou využívat). Obyvatelé zde žijí jako v běžných nájemních bytech. Mají své soukromí, do kterého jim nikdo nezasahuje. Výhodou je přítomnost pečovatelek. Pečovatelky pracují od pondělí do neděle (od 6:00 do 22:00 hod.). Pravidla pobytu v DPS se řídí příslušnými ustanoveními občanského zákoníku.

Fotogalerie

 
 
 
 
 

Hlavní činnosti

Našim cílem je udržet klienta v jeho přirozeném domácím prostředí, a umožnění klientovi žít i nadále životní styl, na který byl doposud zvyklý.  Jedná se o pomoc a podporu v uspokojování pouze těch základních potřeb klienta v jeho domácnosti, které momentálně není schopen realizovat sám.

 

Finančně nás podporují

- Město Bojkovice

- Zlínský kraj z programu Zajištění priorit sociálních služeb na území Zlínského kraje

- Zlínský kraj z programu Zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje 

- MPSV ČR

- obec Pitín